SPA & Wellness Hotel Orchidea*** Slovensko, Veľký Meder - okolie

Cykloturistika - Žitnoostrovské cyklotrasy


  • Slovensko je vďaka rôznorodosti terénu a rázovitosti svojich regiónov ideálnym miestom pre cykloturistiku. Nadšencom do tohto športu poskytuje dobre značené trasy pre horské, ale aj cestné bicykle. Zavedú vás na nádherné miesta a zákutia jednotlivých regiónov.

    Rovnako ako je rozmanité Slovensko, rozmanité sú aj cyklotrasy, ktoré ho križujú. Vďaka tomu budú vaše výlety do prírody alebo za pamiatkami rozmanité, zaujímavé a vždy nové.
  • Dunajské cyklocesty

  • Dunajská cyklotrasa je trasa vedúca po brehoch Dunaja z nemeckého DONAUESCHINGEN cez Rakúsko a Slovensko do maďarskej Budapešti o dĺžke približne 1200 km. Úsek z Pasova do Viedne, dlhý približne 327 km a vedúci Hornom a Dolnom Rakúskom, je najstaršou značenú cyklistickým chodníkom a patrí medzi najznámejšie v Európe. Po oboch brehoch Dunaja na nás čakajú mohutná vodné diela, vinohrady, romantické zrúcaniny gotických hradov aj barokové kláštory a zámky, a tak je zájazd priamo ideálne pre milovníkov histórie, pamiatok a cyklistiky.
  • Dunajská cyklomagistrála - patrí medzi najobľúbenejšie cyklotrasy v strednej Európe a zároveň je najfrekventovanejšia cyklistickú trasou v Európe. Na území Slovenska dunajská cyklotrasa prechádza hraničným prechodom Berg - Bratislava. Vedie po hrádzi Dunaja cez Petržalku. Za Bratislavou nájdete hlavne korčuliarov, povrch hrádze je totiž až po Gabčíkovo asfaltový. Dunaj sa tu významne rozširuje vďaka Hrušovská zdrží, súčasti vodného diela Gabčíkovo. Z Bratislavy po pravej strane rieky trasa prechádza mestskou časťou Čunovo, a to vedľa areálu vodných športov.